Piechowice Atrakcje Turystyczne

Huta Julia »

Huta Szkła Kryształowego Julia w Piechowicach to jeden z niewielu istniejących dziś producentów szkła kryształowego w Polsce. Turyści mogą z bliska podziwiać ręczny proces produkcji szklanych arcydzieł oraz uczestniczyć w warsztatach, gdzie poznają tajniki sztuki szklarskiej. Na miejscu można kupić wyroby huty. więcej »

 • ul. Kryształowa 73, Piechowice
 • 75 761 24 13 (wew 2)
 • turystyka@hutajulia.com

Wodospad Szklarki »

Wodospad Szklarki leży jeszcze w obrębie Piechowic, choć większość turystów uważa, że to już Szklarska Poręba. Pod względem wysokości to drugi, po Kamieńczyku, wodospad w polskich Karkonoszach - wysokość 13,3 metra. Przy wodospadzie działa schronisko turystyczne Kochanówka. więcej »

 • Wodospad Szklarki w Karkonoszach

Pałac Pakoszów »

Pałac Pakoszów został odnowiony z zachowaniem architektonicznych szczegółów i oddany do użytku w 2012 roku. Teraz mieści się tu hotel z basenem i restauracją. Pałac Pakoszów to również park o powierzchni 15 hektarów. więcej »

 • ul. Zamkowa 3, Piechowice
 • 75 649 70 75
 • info@palac-pakoszow.pl

Tunel Skalny »

Tunel Skalny w Piechowicach w ciągu ulicy Sudeckiej - krętej, górskiej drogi z Piechowic do Michałowic. Tunel został wykuty w granitowej skale, w latach dwudziestych XX stulecia. Tunel Skalny jest często odwiedzaną atrakcją turystyczną - takich tuneli w Polsce jest niewiele. więcej »

 • ul. Sudecka, Piechowice

Szlaki Turystyczne »

Piechowice szlaki turystyczne. Z Piechowic można wędrować zarówno w Karkonosze, jak i w niższe okoliczne masywy górskie - np na Grzybowiec czy Wysoki Kamień. więcej »

Ścieżki Rowerowe »

Piechowice ścieżki rowerowe. W rejonie Piechowic jest wyznaczonych wiele tras rowerowych. Kilka z nich przechodzi, lub rozpoczyna się w Piechowicach. Jedziesz na urlop do Piechowic - zabierz ze sobą rower! więcej »

 • Z Piechowic w góry rowerem

Śnieżne Kotły »

Śnieżne Kotły w Karkonoszach powyżej Piechowic pomiędzy Wielkim Szyszakiem a Łabskim Szczytem. Na Śnieżne Kotły składają się dwa kotły pochodzenia polodowcowego Mały i Wielki Kocioł Śnieżny. Na dole Wielkiego Kotła znajdują się Śnieżne Stawki. Ponad Śnieżnymi Kotłami góruje radiowo-telewizyjna stacja przekaźnikowa - w tej okolicy wiele punktów widokowych. więcej »

 • Śnieżne Kotły w Karkonoszach

Wielki Szyszak »

Wielki Szyszak w Karkonoszach to drugi, biorąc pod uwagę wysokość, wierzchołek po naszej stronie Karkonoszy (1509 m. n.p.m.). Wielki Szyszak położony jest w zachodniej części Śląskiego Grzbietu, niedaleko Śnieżnych Kotłów, Śmielca oraz Łabskiego Szczytu. więcej »

 • Wielki Szyszak w Karkonoszach

Teatr Nasz »

Teatr Nasz znajduje się zaledwie kilka kilometrów od Szklarskiej Poręby w Michałowicach. To piękne miejsce tworzą już od 1991 roku Jadwiga i Tadeusz Kutowie, małżeństwo zawodowych aktorów. więcej »

 • ul. Teatralna 1, Piechowice
 • 75 755 47 44

Grzybowiec »

Grzybowiec (714 m n.p.m.) to najwyższy szczyt całego masywu leżącego między Sobieszowem, Jagniątkowem a Piechowicami. Na szczycie znajduje się Ośrodek Wypoczynkowy Grzybowiec. Ponad 130 lat temu kompleks ten powstał jako Bismarckhohe – letnia rezydencja ówczesnego kanclerza Niemiec – Otto Bismarcka. więcej »

Zamek Chojnik »

Zamek Chojnik to najbardziej znane pozostałości zamku na Dolnym Śląsku. Zamek został zbudowany został w XIV stuleciu przez księcia Bolka Drugiego jako jeden z elementów fortyfikacji granic księstwa. Obecnie w zamku ma swoją siedzibę Stowarzyszenie Bractwa Rycerskiego Zamku Chojnik, które co roku urządza Rycerski Turniej Kuszniczy - O Złoty Bełt Chojnika. więcej »

 • Jelenia Góra Sobieszów
 • 75 755 63 94
 • kontakt@chojnik.pl

Historia Piechowic »

Piechowice (niem. Petersdorf) założono jako wieś łańcuchową na przełomie XIII i XIV w. Historia Piechowic wiąże się z osobą Hansa Patera, który zbudował młyn na terenie dzisiejszych Piechowic. Kolejne stulecia przyniosły rozwój tradycji szklarskich - powstała działająca do dziś Huta Szkła Kryształowego Julia. więcej »

Wizyt: 308 201, Dziś: 21, Osób online: 1

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem