Piechowice – sport zimą

Piechowice sportGóry Izerskie to miejsce, w którym najdłużej w Polsce zalega pokrywa śnieżna. Nic więc dziwnego, że do Szklarskiej Poręby, Świeradowa Zdroju, ale i do Piechowic ciągną tysiące narciarzy.

Okolica Piechowic to miejsce wymarzone dla narciarzy. Można tu jednocześnie oprawiać narciarstwo zjazdowe i biegowe. Zresztą pobliskie Jakuszyce, a właściwie Polana Jakuszycka to największy i najbardziej znany ośrodek narciarstwa biegowego w Polsce. Po okolicznych lasach ciągną się dziesiątki kilometrów tras, i łatwych, i trudnych, krótkich i długich. To tutaj odbywa się rokrocznie „Bieg Piastów”. Na Polanie Jakuszyckiej odbywają się również zawody psich zaprzęgów.

Jeśli wolicie narciarstwo zjazdowe czy snowboard, swe kroki powinniście skierować do Szklarskiej Poręby. Działają tu wyciągi na Szrenicę i przygotowanych jest wiele tras zjazdowych od trudnych – FIS – przez łatwiejsze, po tzw. oślą łączkę. Pełny opis wyciągów i tras narciarskich znajdziesz pod adresem: www.szklarska.net.pl w zakładce sport.

Zapraszamy zimą do Piechowic!

Pogoda
PIECHOWICE Pogoda
Polecamy:

Noclegi w Szklarskiej Porębie

Szklarska Poręba Noclegi

Pokoje w Karkonoszach

Pokoje w Karkonoszach