Wodospad Szklarki

Wodospad Szklarki PiechowiceWodospad Szklarki – pod względem wysokości to drugi, po Kamieńczyku, wodospad w polskich Karkonoszach – wysokość 13,3 metra. Wodospad leży jeszcze w obrębie Piechowic, choć większość turystów uważa, że to już Szklarska Poręba.

To najczęściej odwiedzany wodospad w Karkonoszach za sprawą położenia – leży tuż przy drodze krajowej nr 3 Świnoujście – Jakuszyce. Wodospad znajduje się na terenie enklawy Karkonoskiego Parku Narodowego i dojście do niego jest płatne. Od strony DK nr 3 jest wytyczona ścieżka przystosowana do poruszania się dla osób niepełnosprawnych. Do wodospadu można dojść również od Szklarskiej Poręby czarnym szlakiem przez las (szlak okrężny), lub szlakiem zielonym wzdłuż rzeki Kamienna.

Sam wodospad wygląda dość charakterystycznie – szeroka kaskada, która spadając zwęża się i skręca spiralnie. Wodospad Szklarki można podziwiać z metalowej platformy widokowej, lub wejść wyżej po schodkach i podziwiać go z góry. Przy wodospadzie działa schronisko turystyczne Kochanówka.

UWAGA! Remont szlaku do Wodospadu Szklarki – czytaj tu!

Pogoda
PIECHOWICE Pogoda
Polecamy:

Noclegi w Szklarskiej Porębie

Szklarska Poręba Noclegi

Pokoje w Karkonoszach

Pokoje w Karkonoszach