Atrakcje Turystyczne

Huta Julia

Huta Szkła Kryształowego Julia w Piechowicach to jeden z niewielu istniejących dziś producentów szkła kryształowego w Polsce. Turyści mogą z bliska podziwiać ręczny proces produkcji szklanych arcydzieł oraz uczestniczyć w warsztatach, gdzie poznają tajniki sztuki szklarskiej. Na miejscu można kupić wyroby huty. więcej »

ul. Kryształowa 73, Piechowice

Wodospad Szklarki

Wodospad Szklarki leży jeszcze w obrębie Piechowic, choć większość turystów uważa, że to już Szklarska Poręba. Pod względem wysokości to drugi, po Kamieńczyku, wodospad w polskich Karkonoszach - wysokość 13,3 metra. Przy wodospadzie działa schronisko turystyczne Kochanówka. więcej »

Wodospad Szklarki w Karkonoszach

Pałac Pakoszów

Pałac Pakoszów został odnowiony z zachowaniem architektonicznych szczegółów i oddany do użytku w 2012 roku. Teraz mieści się tu hotel z basenem i restauracją. Pałac Pakoszów to również park o powierzchni 15 hektarów. więcej »

ul. Zamkowa 3, Piechowice

Tunel Skalny

Tunel Skalny w Piechowicach w ciągu ulicy Sudeckiej - krętej, górskiej drogi z Piechowic do Michałowic. Tunel został wykuty w granitowej skale, w latach dwudziestych XX stulecia. Tunel Skalny jest często odwiedzaną atrakcją turystyczną - takich tuneli w Polsce jest niewiele. więcej »

ul. Sudecka, Piechowice

Szlaki Turystyczne

Piechowice szlaki turystyczne. Z Piechowic można wędrować zarówno w Karkonosze, jak i w niższe okoliczne masywy górskie - np na Grzybowiec czy Wysoki Kamień. więcej »

Ścieżki Rowerowe

Piechowice ścieżki rowerowe. W rejonie Piechowic jest wyznaczonych wiele tras rowerowych. Kilka z nich przechodzi, lub rozpoczyna się w Piechowicach. Jedziesz na urlop do Piechowic - zabierz ze sobą rower! więcej »

Z Piechowic w góry rowerem

Śnieżne Kotły

Śnieżne Kotły w Karkonoszach powyżej Piechowic pomiędzy Wielkim Szyszakiem a Łabskim Szczytem. Na Śnieżne Kotły składają się dwa kotły pochodzenia polodowcowego Mały i Wielki Kocioł Śnieżny. Na dole Wielkiego Kotła znajdują się Śnieżne Stawki. Ponad Śnieżnymi Kotłami góruje radiowo-telewizyjna stacja przekaźnikowa - w tej okolicy wiele punktów widokowych. więcej »

Śnieżne Kotły w Karkonoszach

Wielki Szyszak

Wielki Szyszak w Karkonoszach to drugi, biorąc pod uwagę wysokość, wierzchołek po naszej stronie Karkonoszy (1509 m. n.p.m.). Wielki Szyszak położony jest w zachodniej części Śląskiego Grzbietu, niedaleko Śnieżnych Kotłów, Śmielca oraz Łabskiego Szczytu. więcej »

Wielki Szyszak w Karkonoszach

Teatr Nasz

"Być w Karkonoszach i nie obejrzeć spektaklu Teatru Naszego, to tak, jak być w Paryżu i nie zobaczyć wieży Eiffla..." Tak mówią Ci, którzy już tu byli. więcej »

ul. Teatralna 1, Piechowice

Grzybowiec

Grzybowiec (714 m n.p.m.) to najwyższy szczyt całego masywu leżącego między Sobieszowem, Jagniątkowem a Piechowicami. Na szczycie znajduje się Ośrodek Wypoczynkowy Grzybowiec. Ponad 130 lat temu kompleks ten powstał jako Bismarckhohe – letnia rezydencja ówczesnego kanclerza Niemiec – Otto Bismarcka. więcej »

Zamek Chojnik

Zamek Chojnik to najbardziej znane pozostałości zamku na Dolnym Śląsku. Zamek został zbudowany został w XIV stuleciu przez księcia Bolka Drugiego jako jeden z elementów fortyfikacji granic księstwa. Obecnie w zamku ma swoją siedzibę Stowarzyszenie Bractwa Rycerskiego Zamku Chojnik, które co roku urządza Rycerski Turniej Kuszniczy - O Złoty Bełt Chojnika. więcej »

Jelenia Góra Sobieszów

Multimedialne Muzeum Karkonoszy

Muzeum jakiego jeszcze nie było! A co byście powiedzieli, gdyby muzeum nie było nudne, gdyby nawet 4-latki zapamiętywały ciekawe informacje.  Co byście powiedzieli, gdyby 450 milionów lat historii zmieścić w jednej godzinie...  więcej »

ul. Karkonoska 5, Karpacz

ŚWIAT KOLEJEK

MAŁY - WIELKI świat makiet kolejowych więcej »

ul. Karkonoska 32, 58-540 Karpacz

Historia Piechowic

Piechowice (niem. Petersdorf) założono jako wieś łańcuchową na przełomie XIII i XIV w. Historia Piechowic wiąże się z osobą Hansa Patera, który zbudował młyn na terenie dzisiejszych Piechowic. Kolejne stulecia przyniosły rozwój tradycji szklarskich - powstała działająca do dziś Huta Szkła Kryształowego Julia. więcej »