Atrakcje Turystyczne

Wodospad Szklarki

Wodospad Szklarki leży jeszcze w obrębie Piechowic, choć większość turystów uważa, że to już Szklarska Poręba. Pod względem wysokości to drugi, po Kamieńczyku, wodospad w polskich Karkonoszach - wysokość 13,3 metra. Przy wodospadzie działa schronisko turystyczne Kochanówka. więcej »

Wodospad Szklarki w Karkonoszach

Szlaki Turystyczne

Piechowice szlaki turystyczne. Z Piechowic można wędrować zarówno w Karkonosze, jak i w niższe okoliczne masywy górskie - np na Grzybowiec czy Wysoki Kamień. więcej »

Śnieżne Kotły

Śnieżne Kotły w Karkonoszach powyżej Piechowic pomiędzy Wielkim Szyszakiem a Łabskim Szczytem. Na Śnieżne Kotły składają się dwa kotły pochodzenia polodowcowego Mały i Wielki Kocioł Śnieżny. Na dole Wielkiego Kotła znajdują się Śnieżne Stawki. Ponad Śnieżnymi Kotłami góruje radiowo-telewizyjna stacja przekaźnikowa - w tej okolicy wiele punktów widokowych. więcej »

Śnieżne Kotły w Karkonoszach

Wielki Szyszak

Wielki Szyszak w Karkonoszach to drugi, biorąc pod uwagę wysokość, wierzchołek po naszej stronie Karkonoszy (1509 m. n.p.m.). Wielki Szyszak położony jest w zachodniej części Śląskiego Grzbietu, niedaleko Śnieżnych Kotłów, Śmielca oraz Łabskiego Szczytu. więcej »

Wielki Szyszak w Karkonoszach

Grzybowiec

Grzybowiec (714 m n.p.m.) to najwyższy szczyt całego masywu leżącego między Sobieszowem, Jagniątkowem a Piechowicami. Na szczycie znajduje się Ośrodek Wypoczynkowy Grzybowiec. Ponad 130 lat temu kompleks ten powstał jako Bismarckhohe – letnia rezydencja ówczesnego kanclerza Niemiec – Otto Bismarcka. więcej »

Zamek Chojnik

Zamek Chojnik to najbardziej znane pozostałości zamku na Dolnym Śląsku. Zamek został zbudowany został w XIV stuleciu przez księcia Bolka Drugiego jako jeden z elementów fortyfikacji granic księstwa. Obecnie w zamku ma swoją siedzibę Stowarzyszenie Bractwa Rycerskiego Zamku Chojnik, które co roku urządza Rycerski Turniej Kuszniczy - O Złoty Bełt Chojnika. więcej »

Jelenia Góra Sobieszów