Ścieżki Rowerowe

Piechowice – ścieżki rowerowe

Piechowice znajdują się w rejonie tzw. Rowerowej Krainy. Karkonosze i Góry Izerskie to miejsce bardzo przyjazne rowerzystom – można tu jeździć na rowerze nawet w granicach Karkonoskiego Parku Narodowego (na wytyczonych i oznaczonych szlakach).

Popularyzację aktywnego wypoczynku na rowerzewspiera Stowarzyszenie Cyklistów „Szklarska Poręba na dwóch kółkach”. Określili oni 42 trasy w rejonie głownie Szklarskiej Poręby, ale kilka tras przechodzi przez Piechowice i Michałowice. Mapy tras można znaleźć na stronie www.rowerowakraina.com oraz wersję drukowaną w punkcie Informacji Turystycznej w Szklarskiej Porębie. Mapa jest dostępna za darmo – została sfinansowana ze środków stowarzyszenia i Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Trasy rowerowe są oznakowane czarną sylwetką rowerzysty na białym polu, zawierają nr trasy i strzałki kierunkowe. Dodatkowo, w newralgicznych miejscach stoją tablice z mapą szlaków.
W Piechowicach są dwie trasy 41 i 42, a w Michałowicach trasa nr 42 i 6.

  • Trasa 41 (ok 15 km) przebiega na północy Piechowic – przez tereny leśne – trasa o niedużym stopniu trudności – na trasie Bobrowe Skały.
  • Trasa 42 (ok 10 km) – dość trudna, zaczyna się w Piechowicach i biegnie wokół Michałowic.
  • Trasa 6 (ok 8 km) – Pętla Trzy Jawory – stosunkowo krótka i łatwa. Zaczyna się i kończy w Michałowicach a biegnie na Trzy Jawory.

To są najbliższe Piechowic trasy – po opis pozostałych zapraszamy na stronę www.rowerowakraina.com.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00